اسباب بازی

بسیاری از اسباب بازی ماشین شارژی و سیستم‌های هوشمند در سال‌های اخیر برای معرفی تفکر الگوریتمی و آموزش مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی ساخته شده‌اند.

برنامه ای به نام Toys of Tomorrow و همچنین برنامه ای به نام مهدکودک مادام العمر آزمایشگاه چند رسانه ای MIT، بر ادغام فناوری در اسباب بازی های سنتی برای هوشمندتر و تعاملی تر کردن آنها تمرکز داشت.

ابزارها و اسباب‌بازی‌های آموزشی مهمی از این برنامه‌ها پدید آمده‌اند، مانند LEGO/Logo که آجرهای لگو را با زبان برنامه‌نویسی لوگو ترکیب می‌کند.

اسباب بازی

آجرهای قابل برنامه ریزی ادامه LEGO/Logo هستند و فناوری را روی خود آجرها ترکیب می کنند. هر آجر قابل برنامه ریزی دارای خروجی برای کنترل موتور و ورودی برای ثبت مقادیر از سنسورها است.

 

بیت کد یک ابزار برنامه نویسی ملموس است که مبتنی بر کاغذ است.

دانش‌آموزان با استفاده از این دستورات محسوس مبتنی بر کاغذ محیط، برنامه‌هایی را ایجاد می‌کنند و سپس با کمک برنامه‌ای که روی یک دستگاه هوشمند اجرا می‌شود و از دوربین استفاده می‌کند، کد را اجرا می‌کنند.

اجرای کد شامل اسباب بازی های واقعیت افزوده است که به کودکان کمک می کند تا تفکر محاسباتی خود را توسعه دهند.

هورن، کروسر و برس در مقاله‌ای مرتبط بر این موضوع تمرکز می‌کنند که چگونه تعاملات ملموس می‌تواند فرآیند آموزشی را در مقایسه با روش‌های سنتی پشتیبانی یا بهبود بخشد.

داده‌های حاصل از این مطالعات، استفاده از تعاملات محسوس و مبتنی بر موش را مقایسه می‌کند. ابزار اصلی هر دو سه مطالعه استفاده از یک زبان برنامه نویسی ملموس به نام Tern است.

به جای استفاده از ماوس و صفحه کلید، دانش آموزان از بلوک های فرمان چوبی برای برنامه ریزی سازه های رباتیک استفاده می کنند.

از طریق برخی نرم افزارهای تشخیص بصری، ساختار رباتیک دستورات را به صورت سری خوانده و اجرا می کند.

در نهایت، در کتاب‌شناسی ما اغلب اسباب‌بازی‌های هوشمند محیط‌های بازی کودکان را می‌یابیم که می‌توانند در فعالیت‌های آموزشی سازمان‌یافته یا بازی آزاد مورد استفاده قرار گیرند.

این محیط‌ها امکان طراحی فعالیت‌ها را برای اشیاء آموزشی مختلف و برای مهارت‌های مختلف کودکان را ممکن می‌سازد. یکی از این نمونه ها «کرافتی» نام دارد.

«کرافتی» مخفف مشتق شده از «روش کنترل و تنظیم فعالیت بدنی کودکان از طریق بستر جدیدی برای تجربیات تعاملی تمام بدن به نام اسلاید تعاملی» است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *