کارخانه ها و شرکت های مختلفی در ایران به تولید عرق یونجه با کیفیت می پردازند. به همین خاطر پتانسیل فراوانی برای تجارت و صادرات انواع عرقیات گیاهی مانند عرق یونجه به کشور های مختلف وجود دارد. صادرات عرق یونجه با توجه به پتانسیل بالایی که کشور ما در تولید عرقیات دارد می تواند ارز آوری فراوانی را برای کشور داشته باشد.تجارت و صادرات عرق یونجه + قیمت خرید و فروش روز

تجارت عرق یونجه

تجارت عرق یونجه تجارت عرق یونجه به مانند سایر کالا های تجاری می توانند سودآوری سرشاری برای تجار داشته باشد. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تولید ابزار های عرق گیری پیشرفته هزینه تولید عرق یونجه کاهش یافته است که تجار ایرانی می توانند این محصول را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به صورت عمده خریداری کنند و سپس با قیمت های قابل توجهی به تجار خارجی عرضه کنند. تجار خارجی به خاطر کیفیت بالایی که عرق یونجه تولیدی در ایران دارا می باشد تمایل فراوانی برای خرید این عرقیات از تجار ایرانی دارند.

تجار باید به این نکته توجه کنند که بهترین و مرغوب ترین نوع عرق یونجه را برای تجارت با کشور های مختلف تهیه کنند. تهیه و تجارت نوع بی کیفیت این عرقیات نه تنها اعتبار تاجر را زیر سوال می برد بلکه سبب می شود که تجار خارجی به بقیه تاجران ایرانی هم اعتماد نکنند. پس تجارت نوع بی کیفیت عرقیات به هیچ وجه نباید صورت بگیرد. قیمت بالایی هم نباید برای فروش عرقیجات توسط تجار در نظر گرفته شود چون قیمت نامعقول، سبب می شود که تجار خارجی برای خرید عرقیجات به تجار کشور های دیگر رجوع کرده و تجار ایرانی مشتریان خود را از دست بدهند.

صادرات عرق یونجه

صادرات عرق یونجه کشور ایران با توجه به این که دارای منابع طبیعی فراوان و محصولات کشاورزی درجه ۱ است، موارد فراوانی برای صادرات به انواع کشور ها دارا می باشد. یکی از مواردی که برای صادرات مناسب هست انواع عرقیجات با کیفیت ایرانی مانند عرق یونجه است. عرق یونجه تولیدی در ایران به واسطه کیفیت بالا و قیمت مناسب، مشتریان زیادی دارد و ایران می تواند این عرقیات را به کشور های حاشیه خلیج فارس مانند قطر، بحرین، امارات یا کشور های عراق و سوریه و حتی کشور های اروپایی صادر کند.

کارخانه های ایرانی با داشتن دستگاه های عرق گیری باکیفیت و پیشرفته و متناسب با استاندارد های روز دنیا مشکلی در زمینه تولید عرق یونجه درجه ۱ ندارند و در صورتی که این محصول را در بسته بندی های مشتری پسند و استاندارد تولید کنند به سادگی می توانند عرق یونجه تولیدی خود را صادر کنند و هم ارز آوری فراوانی برای کشور داشته باشند و هم خود با فروش دلاری عرقیجات به سود های کلانی دست پیدا کنند.

درحال حاضر کشور ایران در زمینه صادرات اندکی ضعیف عمل می کند و باید با گسترش صادرات محصولات اصیل ایرانی وابستگی کشور را به صادرات نفت محدود کند که با توجه به ظرفیت های عظیم کشور این کار با کمی پشتکار و تلاش انجام پذیر می باشد. در زمینه صادرات عرقیجات باید کیفیت محصول صادراتی قبل از ارسال بررسی شود. چون ارسال محصول بی کیفیت اعتبار ایران را در عرصه صادرات خدشه دار می کند.

قیمت خرید و فروش روز عرق یونجه

قیمت خرید و فروش روز عرق یونجه قیمت خرید و فروش روز عرق یونجه به با توجه به کیفیت عرق یونجه و نوع کارخانه تولید کننده آن می تواند متغیر باشد. با پیشرفت تکنولوژی و آمدن دستگاه های پیشرفته عرق گیری، فرآیند عرق گیری با دقت و کیفیت و سرعت بیشتری نسبت به گذشته انجام می گیرد که سبب کاهش هزینه های تولید و کاهش قیمت عرق یونجه شده است. افزایش تنوع کارخانه های تولید کننده سبب رقابتی شدن قیمت ها شده و این عامل نیز بر کاهش قیمت این محصول تاثیر گذار بوده است.

هرچه خلوص و غلظت عرق یونجه بیشتر باشد قیمت نیز بالا تر است و باید این نکته را در نظر بگیریم که صرفا به خاطر ارزان تر بودن محصول یک شرکت به تهیه آن نپردازیم، چون ممکن است میزان خلوص و غلظت آن کمتر باشد و حتی دیگر خاصیت درمانی که مد نظر ما هست را نداشته باشد و مجبور باشیم برای درمان حجم زیادی از محصول را مصرف کنیم که در مجموع به جای کاهش هزینه ها افزایش هزینه خرید را برای ما در پی داشته باشد.

علاوه بر کیفیت نوع کارخانه تولید کننده نیز نقش مهمی در قیمت گذاری عرق یونجه ایفا می کند. ممکن است عرق یونجه های تولیدی به واسطه نوع کارخانه تولید کننده قیمت متفاوت ولی کیفیت یکسانی داشته باشند. بعضی کارخانه ها ترجیح می دهند سود کمتری را برای فروش محصولات با کیفیت تولیدی خود دریافت کنند ولی به همان نسبت میزان فروش خود را افزایش دهند. در خرده فروشی ها نیز ممکن است قیمت یک عرق یونجه با همان مشخصات در دو عطاری مختلف متفاوت باشد و یک عطاری برای جذب مشتری بیشتر محصول خود را زیر قیمت عرف بازار به فروش برساند.

قیمت عرق یونجه خالص

قیمت عرق یونجه خالص بیشتر کارخانه های تولید کننده در ایران سعی در تولید عرق یونجه خالص و با کیفیت بالا دارند که هرکدام از شرکت ها با توجه به سیاست و هدف گذاری خاصی که دارند قیمت خاصی را برای عرق یونجه تولیدی تعیین می کنند. ولی با توجه به رقابتی که بین تولید کننده ها وجود دارد انتظار می رود که تفاوت قیمت چشمگیری در بین محصولات تولیدی کارخانه های مختلف دیده نشود. مگر این که کارخانه در حفظ کیفیت محصول تولیدی کوتاهی کند و سعی کند حجم زیادی از عرق یونجه را به واسطه‌ی کاهش کیفیت تولید کند که طبیعی است در این صورت کارخانه می تواند با قیمت خیلی کمتری اقدام به فروش محصول کند که البته خریداران با هوشیاری و دقت کافی می توانند به این حقه ی بعضی از کارخانه های متقلب پی ببرند و در دام قیمت وسوسه کننده و ارزان عرق یونجه بی کیفیت قرار نگیرند.

با توجه به مشکلات اقتصادی که ملت ایران در حال حاضر درگیر آن هستند تولید کننده ها نیز باید سعی کنند عرق یونجه که خواص زیادی در درمان انواع بیماری ها دارد را با حداقل قیمت ممکن عرضه کنند و خرده فروشان نیز با حداقل سود به مردم تحویل دهند. هر چند که عرق یونجه با توجه به خواص زیاد آن قیمت بسیار پایین تری نسبت به دارو های شیمیایی با خواص مشابه دارد و عوارض این دارو ها را نیز در پی نخواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *