ظروف پلاستیکی

فراخوان صنعت محصول قابل کمپوست بر این ایده استوار است که استفاده از بشقاب ها، فنجان ها، کارد و چنگال و بسته بندی های قابل کمپوست باعث می شود مصرف کنندگان مواد غذایی بیشتری را کمپوست کنند و اثرات آب و هوایی میلیون ها تن ضایعات مواد غذایی و کاغذهای آلوده به مواد غذایی و ظرف یکبار مصرف میوه را که در محل دفن می شوند کاهش دهد.

همچنین به دفع انبوه اقلام دور ریختنی که آمریکایی‌ها تولید می‌کنند به روشی مهربان‌تر و ملایم‌تر کمک می‌کند. پذیرندگان اولیه، مانند شهر سیاتل، که همه مشاغل خدمات مواد غذایی را ملزم به استفاده از بسته بندی و ظروف خدماتی قابل کمپوست یا بازیافت می کند، می گویند که این مدل کارآمد است.

ما چیزهای زیادی برای خوشحالی داریم. پت کافمن، مدیر برنامه بازیافت تجاری و کمپوست سازی در شرکت خدمات عمومی سیاتل، گفت: ما هزاران تن ضایعات مواد غذایی را به دلیل این برنامه منحرف کرده ایم.

ما مردم را تشویق کرده‌ایم که از مدل محصول بن‌بست دور شده و به مدلی دایره‌ای تبدیل شوند که در آن جدیدترین وسایل پلاستیکی اشپزخانه شکسته شده و به خاک‌های تغذیه برگردند.»

اما همه از اتکای فزاینده به سرویس‌های کمپوست‌پذیر راضی نیستند و برخی از شهرداری‌ها و تأسیساتی مانند Rexius از پذیرش همه آنها عقب‌نشینی کرده‌اند.

در گزارشی که در ماه اکتبر منتشر شد،یک تولیدی ظروف پلاستیکی به مصرف‌کنندگان هشدار داد که نسبت به راه‌حل‌هایی که اقلام یک‌بار مصرف بیشتری تولید می‌کنند و فشار بی‌رویه بر منابع زیست‌محیطی وارد می‌کنند، تردید داشته باشند.

صلح سبز گفت: «برای حل بحران آلودگی بطری پلاستیکی، شرکت‌ها باید در نحوه تحویل محصولات به مصرف‌کنندگان تجدید نظر کنند و به طور قابل توجهی در سیستم‌های تحویل قابل استفاده مجدد و پر کردن مجدد سرمایه‌گذاری کنند.»

 

  • منابع:
  1. Plastic To-Go Containers Are Bad, but Are the Alternatives Any Better
  • تبلیغات:
  1. دانستنی های جالب در مورد سس که باید بدانید
  2. دستور پخت بی نظیر کلوچه تنها در 3 دقیقه
  3. راهکار هایی که فقر را ریشه کن می کند!
  4. فرمول دستیابی به زندگی مرفه و بی دغدغه کشف شد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *