حوله

آیا حوله تن پوش سهند ایران که برای پاک کردن دست ها بعد از شستشو یا خشک کردن بدن بعد از حمام استفاده می کنید به اندازه کافی تمیز است؟

حوله ها اغلب مرطوب، گرم و جاذب هستند و بنابراین محیط مناسبی برای رشد باکتری ها می شوند. کارشناسان می گویند هر بار که از حوله استفاده می کنید، باکتری های طبیعی پوست شما به سطح آن منتقل می شوند. بیشتر اوقات، حوله‌ها را در حمام‌های تاریک می‌گذاریم تا در معرض باکتری‌های بیماری‌زا قرار بگیرند.

حوله

در یک مطالعه، چارلز گربا، میکروبیولوژیست دانشگاه آریزونا، دریافت که 90 درصد حوله های حمام آلوده به باکتری های کلیفرم هستند در حالی که 14 درصد آنها حامل E coli هستند. بسیاری از ما ممکن است ناآگاهانه از چنین حوله هایی استفاده کنیم، اما در این فرآیند باکتری به بدن می مالد که مضر است.

نیازی به گفتن نیست، اگر از حوله کثیف برای خشک کردن بدن خود استفاده کنید، تمام تلاش شما برای تمیز نگه داشتن خود بیهوده می شود، به همین دلیل است که محققان برای جلوگیری از عفونت، شستن مکرر حوله ها را پیشنهاد می کنند.

این چیزی است که کارشناسان بر آن تاکید دارند. طبق گفته موسسه نظافت آمریکا، حوله های خود را بعد از سه تا پنج بار استفاده معمولی بشویید. اما به گفته Gerba، باکتری ها می توانند از مواد شوینده معمولی زنده بمانند، بنابراین بهتر است همانطور که در مقاله time.com ذکر شد، آنها را در آب گرم با مواد شوینده حاوی سفید کننده اکسیژن فعال بشویید.

این بدان معناست که حوله مرطوب را در حمام آویزان یا در ماشین لباسشویی قرار ندهید. آنها را در خشک کن قرار دهید یا در اتاقی با تهویه زیاد آویزان کنید تا از رشد باکتری ها و کپک ها جلوگیری کنید.

در وبلاگ خود، لورین لی، آرایشگر خانگی، استفاده از یک فنجان سرکه سفید با مواد شوینده را برای حذف زباله های شیمیایی و آب سختی که ممکن است در الیاف حوله گیر کرده باشد، پیشنهاد می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *