خاک

مفهوم اصلاحات خاک مبتنی بر خاک زغال تهران یک استفاده جدید، غیر حرارتی و بالقوه با حجم بالا را برای زغال سنگ وایومینگ فراهم می کند در حالی که باعث افزایش بازده محصول، بهبود حاصلخیزی خاک و حفظ رطوبت به روشی پایدار می شود.

اصلاح کننده خاک هر ماده ای است که برای بهبود خواص فیزیکی یا شیمیایی خاک به خاک اضافه می شود.

ما در حال بررسی استفاده از زغال سنگ به عنوان یک اصلاح کننده خاکی هستیم که از زغال سنگ حوضه رودخانه پودر تولید شده است و اثرات آن را با روش های کشاورزی معمولی وایومینگ مانند استفاده از بیوچار گران تر مقایسه می کنیم تا بقای آن را به عنوان یک کشاورزی تعیین کنیم.

زغال سنگ و بیوچار از نظر وزن، سطح pH و همچنین سایر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی بسیار مشابه هستند.

ما هیجان زده هستیم که ببینیم آیا ذغال سنگ نیز عملکرد مشابهی دارد یا خیر.

خاک

فاز اولیه این پروژه در یک مطالعه گلخانه ای با راهنمایی پروفسور بازنشسته UW پیتر استال آغاز شد.

آزمایش گلخانه رشد گیاه و خواص خاک را با هر دو زغال سنگ و زغال سنگ در انواع مختلف خاک بررسی کرد.

استال می‌گوید زغال‌سنگ پیرولیز شده یا زغال‌سنگ دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیاری شبیه به بیوچار است که به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شود.

مانند بیوچار، زغال سنگ پتانسیل افزایش ظرفیت نگهداری آب و مواد مغذی خاک را دارد.

او می افزاید، اگر این ماده در بهبود خواص خاک و رشد گیاه در آزمایشات مزرعه کشاورزی مؤثر باشد، زغال سنگ ممکن است نشان دهنده استفاده جدید و پرحجم از زغال سنگ وایومینگ باشد، زیرا با نرخ های مختلف در مزارع اعمال می شود.

با نتایج مطلوب در گلخانه، تیم سپس پروژه را برای انجام مطالعات میدانی روی محصولات چغندرقند در مرکز تحقیقاتی و ترویجی پاول UW و محصولات ذرت و یونجه مزرعه در مرکز تحقیقات و ترویج کشاورزی پایدار جیمز سی هاگمن در نزدیکی انجام داد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *