ساعت

ساعت دیجیتال دیواری بزرگ را با نمایش موقعیت یک سایه بر روی یک سطح صاف نشان می دهد که دارای نشانه هایی است که مطابق با ساعت است.

ساعت های آفتابی می توانند افقی، عمودی یا در جهت های دیگر باشند. ساعت های آفتابی در دوران باستان بسیار مورد استفاده قرار می گرفت.

با آگاهی از عرض جغرافیایی، یک ساعت آفتابی به خوبی ساخته شده می تواند زمان خورشیدی محلی را با دقت معقول و در عرض یک یا دو دقیقه اندازه گیری کند.

استفاده از ساعت های آفتابی برای نظارت بر عملکرد ساعت ها تا دهه 1830 ادامه یافت، با استفاده از تلگراف و قطار برای استانداردسازی زمان و مناطق زمانی بین شهرها.

ساعت

بسیاری از دستگاه ها را می توان برای علامت گذاری گذر زمان بدون توجه به زمان مرجع استفاده کرد و می تواند برای اندازه گیری مدت یا فواصل مفید باشد.

نمونه هایی از این تایمرهای مدت زمان ساعت شمع، ساعت بخور و ساعت شنی هستند.

هم ساعت شمع و هم ساعت بخور بر اساس یک اصل کار می کنند که در آن مصرف منابع کم و بیش ثابت است و امکان تخمین های منطقی دقیق و قابل تکرار از گذر زمان را فراهم می کند.

در ساعت شنی، ریختن ماسه ریز از سوراخ کوچکی با سرعت ثابت نشان دهنده گذر زمان دلخواه و از پیش تعیین شده است. منبع مصرف نمی شود بلکه دوباره استفاده می شود.

ساعت‌های آبی، همراه با ساعت‌های آفتابی، احتمالاً قدیمی‌ترین ابزار اندازه‌گیری زمان هستند، با تنها استثناء چوب شمارش روز شمار.

با توجه به قدمت زیاد آنها، مکان و زمان وجود آنها برای اولین بار مشخص نیست و شاید ناشناخته باشد.

خروجی کاسه ای شکل ساده ترین شکل ساعت آبی است و شناخته شده است که در حدود قرن شانزدهم قبل از میلاد در بابل و مصر وجود داشته است.

سایر مناطق جهان، از جمله هند و چین، نیز شواهد اولیه‌ای از ساعت‌های آبی دارند، اما تاریخ‌های اولیه کمتر قطعی هستند.

با این حال، برخی از نویسندگان در مورد ساعت های آبی می نویسند که در اوایل 4000 سال قبل از میلاد در این مناطق از جهان ظاهر شدند.

ستاره شناس یونانی آندرونیکوس کوروش بر ساخت برج بادها در آتن در قرن اول قبل از میلاد نظارت کرد.

تمدن یونان و روم طراحی ساعت آبی پیشرفته را با دقت بهبود یافته انجام داده است. این پیشرفت‌ها در دوران بیزانس و اسلامی منتقل شد و در نهایت راه خود را به اروپا باز کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *