عرق

در حالی که عرقیات گیاهی پرنیان که از نظر بیولوژیکی غیرفعال هستند، عصاره های اتانولی و آبی فعالیت جالبی را در برابر چندین گونه باکتری گرم مثبت، از جمله استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین، و در برابر اسینتوباکتر بومانی گرم منفی نشان دادند.

در مقایسه با آنتی بیوتیک های معمولی مانند کلوگزاسیلین، آمپی سیلین و اکسی تتراسایکلین، عصاره های C. hypocistis به صورت مطلق کمتر فعال بودند، اما طیف وسیع تری را نشان دادند.

عصاره اتانولی C. hypocistis به ویژه غنی از پلی فنول ها، در بیشتر قسمت ها تانن های قابل هیدرولیز است.

فعالیت آنتی‌اکسیدانی عصاره‌ها، که با چندین روش آزمایش شده است، به ویژه در مورد عصاره‌های اتانولی، مطابق با ترکیب موجود در فنل‌ها، بالا بود.

در جزئیات، عصاره های اتانولی در هنگام آزمایش از طریق سنجش ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن پیروگالول قرمز فعالیتی دو برابر بیشتر از نمونه آب نشان دادند.

عرق

تجزیه و تحلیل سمیت سلولی در برابر رده سلولی ملانوم B16F10 نشان داد که هر دو عصاره حتی در بالاترین دوز اثر سیتوتوکسیک قابل توجهی ندارند.

آزمایش‌ها نشان داد که عصاره‌های اتانولی نیز دارای بیشترین فعالیت بازدارندگی تیروزیناز هستند، که نشان می‌دهد مواد مشتق شده از C. hypocistis می‌توانند در فرمول‌های غذایی به عنوان عوامل ضد قهوه‌ای شدن کاربرد پیدا کنند.

به طور کلی، این نتایج به نیاز به مطالعات بیشتر بر روی عصاره C. hypocistis با هدف جداسازی و شناسایی کامل ترکیبات فعال بیولوژیکی آن اشاره دارد.

گیاهان میزبان مجموعه‌ای از مواد فعال هستند و اساس درمان‌های عامیانه باستانی و داروسازی مدرن هستند.

حتی در میان گیاهان اروپایی که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، زمینه‌های شیمیایی بیوشیمیایی بسیاری از شیوه‌های مراقبت‌های بهداشتی سنتی مبهم باقی می‌ماند، و بسیاری خواستار تجدید حیات در مطالعات قومی زیست‌شناختی شده‌اند از جمله در این اصطلاح نه تنها دانش سنتی محلی در مورد منابع پزشکی، بلکه همچنین محیط زیست.

Cytinus یک جنس متشکل از 8 گونه شناخته شده از گیاهان غیرکلروفیلیک است که ریشه های Cistus و Halimium، دو جنس از گیاهان درختچه ای در خانواده Cistaceae را انگلی می کنند.

اعضای Cytinus بدون ریشه، بدون ساقه و بدون برگ هستند.

گلها تنها قسمت قابل رویت هستند و فقط در طول دوره تولید مثل، زمانی که از بافت میزبان خارج می شوند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *