در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از پر فروش ترین و پرطرفدارترین نوع از عرقیجات به نام عرق یونجه نام ببریم. عرق یونجه دارای خواص بسیار زیادی می باشد که ذکر تمام خاصیت های آن کار آسانی نیست. امروزه خوشبختانه با پیشرفت جامعه ما ایرانیان و تمام دنیا روش های زیادی برای نجات جانداران پیدا شده است که یکی از این روش ها شناخت گیاهان از جمله گیاه یونجه می باشد که توسط کارشناسان این گیاه عرق گیری می شود و در خدمت خریداران گرامی قرار می گیرد. مصرف عرق یونجه پرنده را قوی و نیرومند می سازد و تولید مثل را در آنها افزایش می دهد بخصوص در پرنده عروس هلندی بسیار تاثیر گذار می باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با این موضوع به طور کامل آشنا شوید و اطلاعات کافی را دریافت کنید‌.

عرق یونجه برای پرنده جفت عروس هلندی

عرق یونجه برای پرنده

عرق یونجه برای پرنده در این قسمت از مطلب می خواهیم به طور کلی به معرفی عرق یونجه و خواص آن برای پرنده ها بپردازیم. درادامه مطلب به صورت مجزا به معرفی عرق یونجه برای جفت عروس هلندی و همچنین عرق یونجه برای فنچ و پرنده مرغ عشق خواهیم پرداخت پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

عرق یونجه در علم سنتی کاملا اثبات شده است و دارای خواص زیادی برای گروه پرندگان می باشد که سبب شده است این نوع عرقیجات در بین دوستداران پرنده دوست بعنوان یک مکمل درمان کننده شناخته شود و سبب مصرف آن بشوند. طبع عرق یونجه گرم و تر می باشد و افراد باید در مصرف آن برای پرندگان با احتیاط استفاده کنند تا خدای نکرده دچار مشکل های ناگواری نشوند.

عرق یونجه به طور کلی برای پرندگان دارای خواص افزایش اشتها که سبب چاق کنندگی آنها می شود و خون سازی را در آنها افزایش می دهد به دلیل وجود ویتامین های موجود در یونجه و سبب افزایش نیروی جنسی در بین آنها و همچنین دارای تقویت عمومی بدن آنها در برابر عوامل بیماری زا می باشد.

عرق یونجه برای جفت عروس هلندی

عرق یونجه برای جفت عروس هلندی در این قسمت به مصرف عرق یونجه برای جفت گیری عروس هلندی خواهیم پرداخت. در قسمت قبل به طور کوتاهی به فواید عرق یونجه برای پرندگان پرداختیم اما در این قسمت میخواهیم به اهمیت مصرف آن در جفت عروس هلندی بپردازیم.

عروس هلندی یک پرنده پرطرفدار در بین پرنده دوستان می باشد و ترجیحا همه دوست دارند سبب افزایش این نوع پرنده بشوند یا به عبارتی این پرنده تولید مثل کند. برای درمان این راه و افزایش تخمک گذاری در عروس هلندی ساده ترین راه مصرف عرق یونجه می باشد‌‌‌. اما حتما باید در هنگام مصرف آن از رژیم غذایی خاصی استفاده کنید و به طور اصولی این نوع عرق را به عروس هلندی بدهید چون در غیر اینصورت به جای نتیجه گیری ممکن است با مشکل رو به رو شوید.

برای دوره جفت گیری عروس هلندی تا حد امکان باید از مصرف مواد خوراکی دارای طبع سرد با کنترل مصرف شود برای مثال در صورت استفاده از کاهو در کنار آن از کرفس هم استفاده شود و مقدار آن بیشتر از کاهو باشد و در موارد دیگر هم به این صورت اعتدال رعایت شود و اما برای مصرف عرق یونجه برای شروع ابتدا تا دو هفته و هفته ای دو تا سه بار دو درب بطری با مخلوط در صد سی سی آب به پرنده داده شود و در هفته های بعد می‌توان عرق زیره سیاه را هم به رژیم غذایی پرنده اضافه کنید تا سبب افزایش تخمک گذاری در پرنده شود و جفت گیری خوبی انجام شود.

عرق یونجه برای فنچ

عرق یونجه برای فنچ نگهداری از حیوانات خانگی بخصوص پرندگان یک وطیفه سخت است، اما در این حال یک حس بسیار خوب می باشد و سبب سرحالی فرد نگهدارنده می شود. اما برای حفظ سلامتی پرندگان از جمله پرنده فنچ باید بتوانید سلامت آن را تضمین کنید. یکی از مهم ترین قسمت ها بر سلامتی پرنده فنچ نوع تغذیه آن می باشد. یک تغذیه سالم باید در حد اعتدال باشد و دارای تمام گروه ویتامین ها باشد. به عنوان کمبود کلسیم و فسفر سبب لرزش در پرنده و ضعف و تشنج می شود و حوادث ناگواری را به وجود می آورد.

یکی از خوراکی های که می توان در تغذیه پرنده فنچ قرار گیرد عرق یونجه می باشد. یونجه یک گیاه با گل های بنفش یا آبی می باشد که دارای خواص بی نظیری می باشد. مصرف این نوع گیاه به صورت عرق رایج است و طریقه مصرف آسانی دارد.

عرق یونجه سرشار از ویتامین آ و ب۶ و ویتامین دی و سی و کا و همچنین ویتامین ای می باشد و این موارد برای تمام بدن ها مفید و ضروری می باشد و دارای مواد معدنی چون پتاسیم و کلسیم و فسفر و منیزیم می باشد.

طبع عرق یونجه همان گونه که در قسمت قبل اشاره شد گرم و خشک می باشد و باید در مصرف آن اعتدال به خرج داده شود و همچنین می توان آن را با عرقیجات دیگر چون کاسنی و عرقیجات طبع سرد دیگر ترکیب کرد و مصرف شود.

عرق یونجه برای مرغ عشق

عرق یونجه برای مرغ عشق در قسمت پایانی مطلب به موضوع عرق یونجه برای یک پرنده دیگر به نام مرغ عشق خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

مرغ عشق یکی از محبوب ترین نوع پرنده ها می باشد و یک پرنده بی دردسر می باشد. به همین دلیل بیشتر افراد به راحتی آن را نگه داری می کنند. مرغ عشق ها دارای درجه هوشی بالای می باشند به همین علت در تولید مثل بسیار موفق هستند. برای تولید مثل کردن باید زیستگاه آنان به خوبی تنظیم شده باشد.

مولتی ویتامین های زیادی در بازار وجود دارد و برای پرندگان مورد استفاده قرار می گیرد. این مولتی ویتامین ها موجود در بازار و کارخانه ای دارای ویتامین A و D و E می باشند که برای بدن پرندگان ضروری هستند. اما اگر در قسمت قبل مشاهده‌ کرده باشید عرق یونجه سرشار از ویتامین های ضروری و مواد معدنی مفید برای پرندگان از جمله مرغ عشق می باشد و این موارد موجود در مولتی ویتامین های موجود در بازار را دارا می باشد و همچنین مصرف عرق یونجه هم از نظر قیمت مقرون به صرفه تر می باشد. چون که پرندگان همیشه به مصرف این نوع ویتامین ها نیاز دارند و محصولی می باشد که در دسترس است و از نظر کیفیت می توان به مرغوبیت آن پی برد و از کیفیت محصول مطلع شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *