طبع عرق یونجه، گرم و تر است لذا، افرادی که گرم مزاج هستند باید به درستی از آن استفاده کنند تا مبتلا به عوارض نشوند همچنین این افراد بهتر است عرق یونجه را با موادی که طبع سردی دارند استفاده کنند. عرق یونجه، از عرقیات طبیعی و گیاهی است که از نظر طب سنتی، اهمیت والایی پیدا کرده است و امروزه، به عنوان یک داروی موثر و طبیعی، به زیادی استفاده می شود.

عرق یونجه طبعش گرمه یا سرد

عرق یونجه گرم است یا سرد

طبیعت عرق یونجه گرم، گزارش شده است و این موضوع در طب سنتی کاملا تایید شده می باشد و جای هیچ گونه شک و شبهه ای وجود ندارد. یونجه، گیاهی است که قدمت طولانی مدتی دارد و از زمان های دور به برخی از خواص آن پی برده شده است و امروزه، مقاله های علمی زیادی در رابطه با فواید این محصول نوشته شده است که همگی قابل دسترسی هستند.

بیشترین میزان مصرف خوراکی یونجه به صورت خشک شده و عرق است. عرق یونجه، دارای ترکیباتی از قبیل کلسیم، پتاسیم، منیزیوم و فسفر است البته ویتامین های مهمی همانند ویتامین آ، ث، کا، ب هم به زیادی در عرق یونجه وجود دارد. هر کدام از ترکیبات مهم نام برده شده به طور جداگانه تاثیر خود را بر روی سلامتی بدن انسان، اعمال می کنند و در واقع، وجود همین ترکیبات است که عرق یونجه را به ماده ای باارزش و دارویی تبدیل کرده است.

فواید و مزایای این عرق گیاهی هرگز در یک بند و یا دو بند نمی گنجد و اگر بخواهیم در رابطه با فواید این محصول صحبت کنیم می توانیم به موارد بسیار زیادی اشاره کنیم. عرق یونجه، محصولی است که امروزه به عنوان یک مکمل طبیعی برای افزایش وزن، به ویژه چاقی صورت مورد توجه قرار گرفته است. انرژی و پروتئین های مهمی که در ترکیب عرق یونجه قرار دارد باعث می شود که در طول یک بازه زمانی کوتاه باعث چاقی و پر شدن چشمگیر اعضای صورت شود البته، به شرط آنکه مصرف آن را به درستی انجام دهیم که برای نتیجه گیری سریع و رضایت بخش گفته می شود باید قبل از ظهر و بعد از ظهر استفاده شود.

در ترکیب عرق یونجه، کلسیم و ویتامین کا به میزان فراوان وجود دارد و همان طور که می دانید مواد نام برده شده برای سلامت استخوان، از اهمیت بالایی برخوردار هستند و وجود این مواد سبب می‌شود که استخوان های بدن انسان به خوبی تقویت شوند و در برابر ضربه و شکستگی، مقاومت بسیار بالایی پیدا می کنند؛ اما اگر هر کدام از مواد نام برده شده به میزان کمتری در اختیار بدن قرار بگیرد به تدریج بر روی استخوان های بدن تاثیر منفی می‌گذارد و این باعث می شود که مقاومت چندانی نداشته باشند و حتی نبود این مواد، باعث می‌شود که در گذر زمان، فرد به بیماری پوکی استخوان مبتلا شود.

با وجود کلسیم فراوانی که در ترکیب عرق یونجه وجود دارد می توان گفت که این محصول، بر روی سلامت دندان هم بسیار مفید است و با از بین بردن عوامل میکروبی زنده موجود در ناحیه دهان و دندان به خوبی از سلامت آنها محافظت می کند و مانع از خرابی دندان می‌شود.

عرق یونجه سرشار از ویتامین ث، می‌باشد بنابراین، مصرف کردن آن موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و همان طور که می دانید اگر سیستم ایمنی بدن به بهترین شکل ممکن، محافظت شود قطعاً کمتر مبتلا به بیماری های عفونی خواهیم شد اگر هم در زمان های مختلف به بیماری‌های عفونی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا مبتلا شدید می توانید از عرق یونجه به عنوان یک درمانگر طبیعی استفاده کنید و خیلی سریع نتایج خوب آن را مشاهده خواهید کرد.

عرق یونجه طبع

عرق یونجه طبع عرق یونجه با طبع گرمی که دارد امروزه در بین عرقیات گیاهی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و امروزه مصرف بالایی دارد. این ماده طبیعی، درمانگری نتیجه بخش برای معالجه بسیاری از بیماری ها می باشد. نرمی استخوان، یکی از بیماری‌های بسیار خطرناک می باشد که باید حتما به آن اهمیت جدی بدهیم و از راه های درمانی مناسب و اثربخش، برای درمان کردن آن استفاده کنیم؛ یکی از موادی که تاثیر بسیار خوبی برای درمان این مشکل دارد مربوط به عرق یونجه می باشد و مصرف کردن آن به دلیل داشتن کلسیم فراوان و همچنین ویتامین کا زیاد، باعث سفت شدن استخوان ها و تقویت آنها می‌شود و این مشکل را تا حدود زیادی برطرف می‌کند.

عرق یونجه، همچنین برای افزایش شیر مادر و بالابردن ارزش غذایی آن هم بسیار مفید است زیرا، از بین سایر عرقیات گیاهی، این ماده دارای بیشترین میزان از مواد معدنی و ویتامین های مهم است پس علاوه بر اینکه باعث افزایش تولید شیر مادر می‌شود ارزش غذایی آن را هم بهبود می بخشد در نتیجه، نوزاد می تواند از شیر مقوی تری تغذیه کند و این باعث می شود که سایر خواص خوب این محصول، در اختیار بدن نوزاد هم قرار بگیرد.

برای رفع مشکلات جدی گوارشی می توان عرق یونجه را به عنوان یک انتخاب درست، استفاده کرد. در واقع عرق یونجه با وجود داشتن مواد مغذی فراوان، بر روی سلامت سیستم گوارشی بدن تاثیر مثبت بسیار زیادی می‌گذارد و فیبر فراوانی که در ترکیب آن وجود دارد باعث می‌شود که مشکلاتی مثل یبوست، به راحتی درمان شود؛ همچنین مصرف کردن این ماده سبب می‌شود که عمل گوارش غذا به خوبی انجام بگیرد در نتیجه زمانی که گوارش غذا، یعنی هضم و جذب مواد غذایی به خوبی انجام بگیرد دلیلی برای بروز مشکلات گوارشی وجود ندارد.

عرق یونجه مزاج

عرق یونجه برای افرادی که مزاج سرد دارند خیلی مفید است اما افرادی که دارای مزاج گرم هستند باید در مصرف این عرق، احتیاط کنند و حتی الامکان، طبق دستور پزشک آن را مورد استفاده قرار دهند. با وجود اینکه عرق یونجه دارای طبع گرمی می‌باشد توصیه می‌شود بیشتر در زمان سرما مورد استفاده قرار بگیرد زیرا در این حالت، مصرف کردن آن باعث گرم نگه داشتن بدن می شود و با این ویژگی می تواند مانع از بروز بسیاری از مشکلات و بیماری های ناشی از سرما شود.

مصرف عرق یونجه، برای درمان بیماری کم خونی بسیار مفید می‌باشد زیرا، با تولید هموگلوبین بیشتر در خون این بیماری را درمان می‌کند. از دیگر فواید مهم این ماده باید به مفید بودن آن برای کاهش سطح غلظت خون اشاره کرد افرادی که دارای غلظت خون بالا هستند همواره در معرض بیماری‌های مختلفی قرار دارد بنابراین، باید از موادی استفاده کنند که غلظت خون آن ها را در حد نرمال تنظیم کند همچنین، از میزان غلظت خون آنها کاهش دهد که از این نظر، عرق یونجه یکی از مفیدترین عرقیات گیاهی محسوب می شود.

درمان بیماری قند خون بالا یکی دیگر از فواید مهم ماده نام برده شده می باشد پس از این لحاظ، افراد دیابتی باید بیشتر به فکر مصرف عرق یونجه باشند البته، این افراد به دلیل بیماری که دارند باید به طور حتمی مصرف این عرق را با دستور پزشک انجام دهند تا از میزان و زمان مصرف آن آگاه شوند.

عرق یونجه از نظر دکتر خیراندیش

عرق یونجه از نظر دکتر خیراندیش عرق یونجه از نظر دکتر خیراندیش، ماده ای طبیعی و سرشار از خاصیت معرفی شده است که در اینجا به برخی از نظرات دکتر خیراندیش اشاره خواهیم کرد. عرق یونجه ماده ای اشتها آور و چاق کننده محسوب می شود که اگر مصرف آن را در دستور کار قرار دهیم بر روی چاقی سایر اندام های مختلف بدن تاثیر گذار است اما طبق نظر دکتر خیراندیش بیشترین اثر چاقی را بر روی صورت انسان دارد توجه داشته باشید که قابلیت چاق کردن عرق یونجه، بدین گونه نمی باشد که چربی در قسمت‌های مختلف بدن ذخیره شود و به خاطر چربی چاقی اتفاق بیافتد.

دیده می‌شود که بسیاری از افراد به دلایل ناشناخته، بدنی با لرزش و رعشه فراوان دارند که برای درمان این مشکل، می توان از عرق یونجه به عنوان یک محصول نتیجه بخش استفاده کرد. یونجه دارای طبع گرمی می‌باشد بنابراین، خانم‌هایی که مبتلا به پریودی نامنظم هستند می توانند برای تنظیم چرخه قاعدگی خود از این ماده طبیعی استفاده کنند. عرق یونجه برای برطرف کردن نفخ شکم هم خیلی مفید می باشد و با مصرف منظم این محصول، می‌توان مشکل نام برده شده را به طور دائمی درمان کرد.

خواص عرق یونجه حکیم تهرانی

خواص عرق یونجه حکیم تهرانی هم بسیار حائز اهمیت هستند و معرفی خصوصیات خوب این عرق گیاهی، از دیدگاه چنین افراد بزرگ و شناخته شده ای سبب می شود که بیشتر در بین مردم اهمیت پیدا کند و اینگونه تقاضا برای مصرف آن افزایش پیدا می کند.

عرق یونجه، ماده ای نیرو بخش است که با مصرف آن انرژی بسیار زیادی در اختیار بدن قرار می گیرد. شب کوری از مشکلات شایعی می باشد که در حال حاضر افراد بسیار زیادی مبتلا به آن هستند و باید به درمان آن اهمیت جدی بدهیم از این نظر هم عرق یونجه، مفید است بخاطر اینکه غنی از ویتامین های مهم است که برای تقویت چشم مفید هستند.

بر اساس نظر حکیم تهرانی، عرق یونجه این قابلیت را دارد که به عنوان ماده ای مهم و کاربردی برای ترک اعتیاد، بتوان از آن استفاده کرد و اتفاقا تاثیر جدی این ماده در درمان اعتیاد، سبب شده که اهمیت زیادی به آن داده شود. گفته ها حاکی از آن است که عرق یونجه می تواند قاعده آور باشد پس اگر دچار گرفتگی قاعدگی هستید می توانید برای رفع آن از عرق یونجه استفاده کنید.

عرق یونجه خیراندیش

عرق یونجه خیراندیش دکتر خیراندیش در رابطه با خواص عرق یونجه، مقالات بسیار زیادی ارائه داده است که مطمئنا اگر مطالعه شوند حتما نظرمان در مورد این محصول عوض خواهد شد و بیشتر سعی خواهیم کرد که آن را مورد استفاده قرار دهیم. ماده نام برده شده سرشار از مواد معدنی به همراه ویتامین های ضروری است پس، تاثیرپذیری از آن در جهت درمان مشکلات جسمی خیلی زیاد است.

ویتامین های مهمی که در این عرق وجود دارند هر کدام به طور مستقیم بر روی سلامتی و تقویت قسمت های مختلف بدن، تاثیر مثبت ایجاد می کنند و وجود همه آنها با هم نیز سلامتی سایر عضوهای بدن را تضمین می کنند. عرق یونجه برای نرم شدن سینه خیلی مفید است پس، به هنگامی که مبتلا به سرماخوردگی هستیم اگر آن را استفاده کنیم بر روی دستگاه تنفسی تاثیر مثبت اعمال می کند و با رفع علائم سرماخوردگی مانند سرفه و عفونت، موجب نرم تر شدن سینه می شود.

خواصی که تا کنون برای عرق یونجه بیان شد بسیار محدود است و مزایای واقعی این محصول، به این موارد محدود نمی شود. همانطور که همه می دانیم محصولاتی که سالم و طبیعی هستند و در ترکیب آنها مواد معدنی مفید و لازم، به زیادی وجود دارد همیشه بهترین محصولات خوردنی برای حفاظت از تندرستی می باشند و عرق یونجه، با وجود تمامی خواص خوبی که در خود دارد یکی از این مواد مهم و مفید است.

عرق یونجه دکتر ضیایی

عرق یونجه از دیدگاه دکتر ضیایی هم به خوبی بیان شده است. یکی از عرقیجاتی که در حال حاضر به زیادی مورد استفاده قرار می گیرد عرق یونجه ، است. زیرا دارای مقدار زیادی مواد مغذی و ویتامین و مواد معدنی، ویتامین و مواد مغذی می باشد. این عرق دارای بسیاری از آنزیم های مهم و مفید است که هضم غذا را برای افراد بسیار راحت تر می کند که این مورد تنها یکی از مهمترین خواص عرق یونجه است. این ماده رقیق، دارای مقدار زیادی پروتئین و آهن است و برای افرادی که کم خونی دارند، بسیار مفید می باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده عرق یونجه این قابلیت را دارد که سطوح کلسترول بد خون را به طور قابل توجهی کاهش دهد، در این حالت سطح کلسترول، در حد نرمال باقی می‌ماند و از خطر مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و عروقی نیز کاسته می‌شود. از دیگر خواص مفید عرق یونجه، جلوگیری کردن از ابتلا به سرطان است، دلیل خاصیت ضد سرطانی بودن این ماده، وجود اسید آمینه های بسیار قوی است و با انجام تحقیقات و آزمایش های بسیار، این اسیدآمینه ها در پیشگیری از ابتلا به سرطان مفید شناخته شده اند.

عرق یونجه به تولید سلول های جنسی نر و ماده کمک زیادی می کند و این گونه تا حد زیادی برای رفع مشکلات ناباروری مفید است البته، عرق یونجه بیشتر در آقایان موجب تولید اسپرم، که یک سلول جنسی نر است، می شود. با وجود سایر فوایدی که در رابطه با عرق یونجه بیان شد محققین تلاش کرده اند تا حد امکان، خواص خوب و موثر این ماده را به افراد بشناسانند که البته، موفقیت در ایناین راه هم بسیار زیاد است تا جایی که محصول مورد نظر استفاده جهانی بسیار زیادی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *