فوم

فوم پلی اتیلن به طور سنتی در سازه ها به عنوان پوشش یا مواد ارتعاشی در رول ها یا ورق هایی که ضخامت آنها از 5 میلی متر تجاوز نمی کرد استفاده می شد.

TEPOFOL تکنولوژی این امکان را فراهم می کند تا محصولاتی با ضخامت 5 تا 200 میلی متر بدست آورید که تا حد زیادی امکان استفاده از فوم سقفی در یاسوج را گسترش می دهد.

تهیه پلی اتیلن ثانویه شامل مراحل فن آوری زیر است: جمع آوری و ذخیره سازی، آسیاب و تراکم، حذف مواد خارجی.

اجزاء، معرفی اصلاح کننده ها، از جمله بازدارنده های شعله، دانه بندی. اگر ضایعات از تولید خود استفاده می شود، پس از دانه بندی دانه بندی می شود.

فوم
توسط تجزیه در اثر حرارت و افزودن مواد اصلاح کننده پردازش شده و سپس در قیف خوراک قرار داده می شود از اکسترودر در اکسترودر، گرانول پلی اتیلن ذوب شده و جرم ذوب شده است تحت فشار با عامل کف کننده ایزوبوتان مخلوط می شود.

اختل اط مداوم می دهد.جرم پلیمر یک ساختار همگن است، همچنین در سطح مولکولی. اندازه سلول از فوم پلی اتیلن تا 1.2 میلی متر است.

در روش لمینیت، پلی اتیلن تمام شده رول های فوم در یک یا هر دو طرف با یک لایه فویل منعکس کننده گرما یا فلزی پوشانده می شوند.
در اصل، محصولات یکپارچه، با لایه های جوش داده شده با یا بدون پوشش منعکس کننده حرارت.

از آنجایی که فوم پلی اتیلن نه تنها کم است رسانایی حرارتی اما همچنین نفوذپذیری کم بخار و آب و همچنین رطوبت بالا مقاومت و پایداری عملیاتی در تماس با زمین، امکان تولید را فراهم کرد.
پوسته های عایق بدون درز برای سازه های مختلف ساختمانی با ظرفیت عایق بالا. پلیمرهای 2022، 13، x برای بازبینی همتایان 5 از 15. گام بعدی در توسعه فناوری ها ایجاد طیف جدیدی از مواد لایه هوا.

اینها عایق هستند مواد چند لایه حاوی لایه های مسطح از پلاستیک فوم که توسط درزهایی به یکدیگر متصل شده اند، با شکاف های هوایی که بین لایه ها تشکیل شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *