ماکارونی

مواد لازم برای تهیه خمیر ماکارونی ۷۰۰ گرمی شامل آرد سمولینا، تخم مرغ، نمک و آب است. آرد ابتدا روی سطحی صاف تل می شود و سپس چاهی در توده آرد ایجاد می شود. سپس تخم مرغ را در چاه می ریزند و از چنگال برای مخلوط کردن تخم مرغ و آرد استفاده می کنند.

روش های مختلفی برای شکل دادن به ورق های ماکارونی بسته به نوع مورد نیاز وجود دارد. محبوب ترین انواع آن عبارتند از پنه، اسپاگتی، و ماکارونی. دستگاه های ماکارونی آشپزخانه که به آن ها ماکارونی ساز نیز می گویند، در میان آشپزهایی که مقادیر زیادی ماکارونی تازه درست می کنند، محبوب هستند.

ماکارونی

آشپز ورقه های خمیر ماکارونی را با دست وارد دستگاه می کند و با چرخاندن میل لنگ دستی، پاستا را به صورت رول می کند تا به تدریج نازک شود. در گذر نهایی از دستگاه پاستا، پاستا ممکن است از طریق یک ماشین «شانه» به شکل پاستا در هنگام بیرون آمدن هدایت شود.

آرد سمولینا از یک ماتریکس پروتئینی با دانه های نشاسته به دام افتاده تشکیل شده است. پس از افزودن آب، در طول اختلاط، نیروهای بین مولکولی به پروتئین اجازه می دهد تا ساختار منظم تری را در آماده سازی برای پخت و پز تشکیل دهد.

گندم دوروم به آرد سمولینا آسیاب می شود که توسط اسکنرهای نوری طبقه بندی شده و تمیز می شود. لوله‌ها به آرد اجازه می‌دهند تا به دستگاه همزن منتقل شود و در آنجا توسط تیغه‌های چرخان با آب گرم مخلوط می‌شود. هنگامی که مخلوط قوام گلوله ای داشت، مخلوط به صورت ورقه ای فشرده یا اکسترود می شود.

انواع پاستا مانند اسپاگتی و لینگوین با تیغه های چرخان بریده می شوند در حالی که پاستا مانند پنه و روتینی اکسترود می شوند. اندازه و شکل قالب ها در اکسترودری که پاستا از طریق آن رانده می شود، شکل حاصل را تعیین می کند. سپس پاستا در دمای بالا خشک می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *