شیلنگ

شیلنگ خرطومی ۲ اینچ را می توان در آب یا محیط های مایع دیگر یا برای انتقال هوا یا گازهای دیگر استفاده کرد. شیلنگ ها برای انتقال سیالات از طریق هوا یا محیط های سیال استفاده می شوند و معمولاً با گیره ها، اسپیگوت ها، فلنج ها و نازل ها برای کنترل جریان سیال استفاده می شوند.

کاربردهای خاص شامل موارد زیر است:

شلنگ باغچه برای آبیاری گیاهان در باغ یا چمن یا انتقال آب به آبپاش برای همین منظور استفاده می شود.
شیلنگ سخت برای آبیاری محصولات کشاورزی در آبیاری قطره ای استفاده می شود.
شلنگ آتش نشانی توسط آتش نشانان برای انتقال آب به محل آتش سوزی استفاده می شود.
شیلنگ هوا در غواصی زیر آب برای حمل هوا از کمپرسور سطحی یا مخازن هوا استفاده می شود. (همچنین به غواصی رجوع کنید.) کاربردهای صنعتی برای کار با ماشین‌آلات انعطاف‌پذیر و ابزارهای میز کار مانند پیچ‌گردان‌های پنوماتیک، آسیاب‌ها، منگنه‌ها و غیره.

شیلنگ
شیلنگ ها از زمانی که این فناوری توسط جورج وستینگهاوس در سال 1868 اختراع شد در سیستم های ترمز بادی مورد استفاده قرار گرفته است.
شلنگ ترمز هوای راه آهن که بین لوکوموتیوها و واگن های راه آهن استفاده می شود
شلنگ ترمز هوای کامیون که بین تراکتور و نیمه تریلر استفاده می شود
شیلنگ های خلاء
شیلنگ های ترمز خلاء از زمانی که این فناوری در اواسط دهه 1860 اختراع شد در سیستم های ترمز خلاء استفاده شده است.
جاروبرقی ها اغلب دارای شیلنگ های جاروبرقی انعطاف پذیر هستند تا سر تمیز کننده را به موتور متصل کنند.
در خدمات ساختمانی از شیلنگ های فلزی یا پلاستیکی برای جابجایی آب در اطراف ساختمان استفاده می شود. در حالی که از مجاری هوا برای حرکت هوا در اطراف استفاده می شود (به سیستم تهویه مطبوع مراجعه کنید). آنها همچنین می توانند برای از بین بردن ارتعاش و حرکت حرارتی یا نشست استفاده شوند.
شیلنگ‌های خودرو در خودروها برای جابجایی مایعات به منظور استفاده در خنک‌کاری، روان‌کاری و/یا هیدرولیک استفاده می‌شوند. شیلنگ ها همچنین برای انتقال سیگنال های فشار یا خلاء به مدارها یا گیج ها و همچنین انتقال خلاء به سیستم های گرمایش، سرمایش، ترمز و/یا قفل استفاده می شوند.
در شیمی و پزشکی، شیلنگ ها (معمولاً لوله نامیده می شوند) برای جابجایی مواد شیمیایی مایع یا گازها به اطراف استفاده می شوند.
شلنگ سوخت سوخت را حمل می کند.
در صنعت نفت از شلنگ های فشار قوی برای جابجایی مایعات تحت فشار بالا استفاده می شود. کاربردهای معمولی برای خطوط کش و خفه کردن، خطوط سیمانی و شلنگ کلی است.
اینها اغلب به منیفولد چوک، منیفولد سیمانی یا منیفولد لوله ایستاده متصل می شوند.

در برخی موارد از شلنگ لاستیکی به عنوان سلاحی برای کتک زدن شخصی استفاده شده است. این خاستگاه اصطلاح رمزنگاری شیلنگ لاستیکی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *