آلوئه ورا

 استفاده بالینی از آلوئه ورا عمدتاً توسط داده های حکایتی پشتیبانی می شود.

اگرچه بیشتر این کاربردها جالب هستند، اما آزمایشات کنترل شده برای تعیین اثربخشی آن در تمام بیماری های زیر ضروری است.

این کاربردها بر روی انسان یا حیوان آزمایش شده است. ایمنی و اثربخشی همیشه ثابت نشده است.

درماتیت سبورئیک، 24 پسوریازیس ولگاریس، 25،26 تبخال تناسلی، 27،28 سوختگی پوست، دیابت 5،29 ، 30 عفونت HIV، 31 پیشگیری از سرطان، 32،33 کولیت اولسراتیو 34 بهبود زخم نتایج آلوئه ورا در بهبود زخم با برخی از مطالعات که نتایج مثبت را گزارش می‌کنند.

آلوئه ورا

برخی دیگر هیچ فایده یا بدتر شدن احتمالی را نشان نمی‌دهند، زخم‌های فشاری، 36 موکوزیت، 39 درماتیت تشعشع، 40 آکنه ولگاریس، 41 لیکن پلان، 42 سرمازدگی، 43 استوماتیت آفتی، 44 و یبوست ترکیب شده‌اند.

کاربردهای زیر بر اساس سنت یا نظریه های علمی است. آنها اغلب به طور کامل بر روی انسان آزمایش نشده اند، و ایمنی و اثربخشی همیشه ثابت نشده است.

آلوپسی، عفونت های پوستی باکتریایی و قارچی، زخم های مزمن پا، عفونت های انگلی، لوپوس اریتماتوز سیستمیک، آرتریت و تیک دولوروکس.

ممکن است باعث قرمزی، سوزش، احساس سوزش و به ندرت درماتیت عمومی در افراد حساس شود. واکنش های آلرژیک بیشتر به دلیل آنتراکینون ها مانند آلوئین و باربالوئین است. بهتر است ابتدا آن را در ناحیه کوچکی بمالید تا واکنش آلرژیک احتمالی را آزمایش کنید.

گرفتگی شکم، اسهال، ادرار قرمز، هپاتیت، وابستگی یا بدتر شدن یبوست. گزارش شده است که استفاده طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را افزایش می دهد. اثر ملین ممکن است باعث عدم تعادل الکترولیت شود.

در موارد آلرژی شناخته شده به گیاهان خانواده Liliaceae منع مصرف دارد.

آلوئه خوراکی در دوران بارداری به دلیل تحریک نظری انقباضات رحمی توصیه نمی شود و در مادران شیرده ممکن است گاهی باعث ناراحتی گوارشی در نوزاد شیرده شود.

استفاده از آلوئه بر روی پوست ممکن است جذب کرم های استروئیدی مانند هیدروکورتیزون را افزایش دهد. به دلیل اثر کاهنده پتاسیم، اثربخشی را کاهش می دهد و ممکن است اثرات نامطلوب دیگوکسین و دیژیتوکسین را افزایش دهد. مصرف ترکیبی آلوئه ورا و فوروزماید ممکن است خطر کاهش پتاسیم را افزایش دهد. سطح قند خون را کاهش می دهد و بنابراین ممکن است با داروهای خوراکی کاهنده قند خون و انسولین تداخل داشته باشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *