شاید شنیده باشید که از یونجه برای پروار کردن دامها بسیار بهره می برند چرا که به واسطه ترکیبات مغذی که دارد و مقادیر بالی فیبر ضمن تضمین سلامتی حیوان موجب افزایش اشتها دام شده و در نتیجه وزن گیری آن بهتر صورت می گیرد. حال همستری را تصور کنید که با آن جثه کوچکی که دارد فقط یونجه خورده و تا چه حد می تواند بزرگ شود. با آراد برندینگ همراه باشید تا بیشتر در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم با شما صحبت کنیم.

تمام سبزیجات عطر و طعم منحصر به فردی دارند و یونجه وحشی نیز دارای طعم تلخی است. اگر خواص این گیاه را بدانید یقینا آن را از خود یک لحظه هم دور نمی کنید. این گیاه در طب سنتی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به علت طبع گرمی که دارد برای افرادی که دارای طبع سرد می باشند بسیار مناسب است و موجب افزایش خرید یونجه وحشی شده است.

به دلیل شرایط آب و هوایی ایران، یونجه در اکثر نقاط کشورمان قابل رشد می باشد و به همین دلیل دسترسی به این گیاه بسیار آسان می باشد. به دلیل وفور و سهولت کشت این گیاه، قیمت یونجه وحشی برای دامداران و پرورش دهندگان طیور مقرون به صرفه می باشد و با توجه به خواص بی نظیری که دارد، تمام دامداران ترجیح میدهند از این گیاه پر خاصیت در تغذیه دامهای خود بهره ببرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *