پودر آویشن کوهی

در این مطلب می خواهیم در مورد فوایدی که گیاه خاص می تواند برای بارداری و شیردهی داشته باشد یعنی پودر آویشن کوهی صحبت نموده و به احتمال زیاد برای زنان باردار و شیرده ایمن است که در مقادیر معمولی غذا مصرف شود و اما مشخص نیست که آیا استفاده از آویشن در مقادیر بیشتر دارویی بی خطر است یا خیر و اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید به مقدار غذا پایبند باشید.

آلرژی به پونه کوهی و گیاهان مشابه: افرادی که به پونه کوهی یا سایر گونه های Lamiaceae حساسیت دارند ممکن است به آویشن نیز حساسیت داشته باشند.

اختلالات خونریزی: آویشن ممکن است لخته شدن خون را کند کند و مصرف آویشن ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد، به خصوص اگر به مقدار زیاد استفاده شود.

شرایط حساس به هورمون مانند سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، اندومتریوز یا فیبروم رحم: آویشن ممکن است مانند استروژن در بدن عمل کند و اگر شرایطی دارید که ممکن است با قرار گرفتن در معرض استروژن بدتر شود، از آویشن استفاده نکنید.

پودر آویشن کوهی

جراحی: آویشن ممکن است لخته شدن خون را کند کند، بنابراین نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است خطر خونریزی اضافی در طول و بعد از جراحی را افزایش دهد و حداقل 2 هفته قبل از جراحی برنامه ریزی شده استفاده از آویشن را متوقف کنید.

آویشن گیاهی بومی نواحی مدیترانه ای و آسیایی است و بهتر است در مناطق گرم و آفتابی با خاکی با زهکشی مناسب کشت شود و آب و هوای خشکی را تحمل می کند و می توان آن را با بذر، قلمه یا تقسیم قسمت های ریشه دار گیاه کشت و به راحتی هیبرید کرد.

ساقه ها معمولاً باریک و چوبی با برگ های جفت یا دسته گل هستند و برگ‌ها همیشه سبز، به صورت جفت‌های متقابل، بیضی و کوچک، به طول 4-20 میلی‌متر، از سایه‌های سبز کم‌رنگ تا سبز تیره و زیتونی و همچنین برنزی یا نقره‌ای هستند.

گلها در سرهای انتهایی متراکم با کاسه گل ناهموار و به رنگهای سفید، یاسی، بنفش یا صورتی چیده شده اند و چهار نوع آویشن وجود دارد آویشن معمولی، آویشن قرمز خزنده، آویشن زیره سیاه و آویشن لیمو و خوب بودن ترکیبات زیست فعال، اسانس ها و خواص دارویی آویشن در درمان چندین بیماری بسیار ارزشمند است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *